lgaplaukiai kailiai ilgainiui susivelia. Todėl ties rankogaliais arba šonuose atsargiai pašukuokite juos metalinėmis šukomis ilgais dantimis nuo kraštų į vidų. Ilgus plaukus šukuokite pagal, o trumpus- prieš plauką. Tik nešukuokite staigiais judesiais, nes galite suardyti odą ir išrauti plaukus.
Veikiami šviesos, saulės spindulių, tamsūs kailiai nublunka, o balti pagelsta. Todėl per vasarą laikykite juos tamsioje patalpoje, įvilktus į užvalkalą. Tik nedėkite jų į polietileno maišus, nes pro tokius nepateks oras. Geriausiai kailinius vasarą laikyti drobiniuose ar medvilniniuose maišuose. Kailinukai, kurių plaukas šviesus- baltas( šermuonėlių, audinės, baltosios lapės) arba sidabrinės lapės nuo šviesos labai greitai pagelsta, todėl juos laikykite išverstus į kitą pusę.
Kabinkite kailį ant tvirtos, plačios pakabos, taip pečių linija išliks nepakitusi, o svoris pasiskirstys tolygiai. Vieta, kur kaba kailinis gaminys turi būti pakankamai erdvi, kad kailis nebūtų suspaustas.
Kad apsaugotume kailinius nuo kandžių, į užvalkalą su kailiniais įdėkite džiovintų apelsino žievelių arba tabako lapų. Nepurškite priemonėmis nuo kandžių ir vabzdžių ar kitokiais chemikalais.
Atėjus žiemai ir vėl prisnigus, spintoje kabėjusius kailinius "atgaivinkite". Patieskite juos ant švaraus sniego kailiu į apačią ir išmuškite.
Nešiojant, kai sugriįžtama iš lauko, kailinius gaminius reikia nukratyti ir pakabinti ant pakabos, sudrėkusius kailinius gaminius, galima džiovinti tik kambario temperatūroje, toliau nuo radiatorių ar kitų šildymo prietaisų, taip pat nedžiovinkite ir saulėje. Išdžiūvus gerai išpurtykite, kad kailis pasidarytų purus. Jei po džiovinimo plaukas prarado blizgesį, jį galima lengvai pašukuoti metalinėmis šukomis, karakulinių gaminių šukuoti negalima.
Stenkitės, kad ant kailiniu gaminių nepatektų kvepalų ar plaukų prižiūros priemonių, kadangi juose yra alkoholio, kuris sausina kailį.
Ant kailio geriau nesėdėti, kailiui nepatinka trintis ir glamžymas.
Apdairiai reikėtų rinktis papuošalus, nes nuo segių ar kitų aštrių papuošalų, gali atsirasti skylių.
Nešiokite skareles, kad kailinių apykaklė taip greitai nesusiveltų, nenusidėvėtų.
Labai dažnai nenešiokite rankinių per petį. Jos glamžo ir velia kailį, be to gali nutrinti kailį.
Vilnos gaminių priežiūra:
• Po kiekvieno nešiojimo ištuštinkite kišenes, kad jos neišsipūtų ir nesusileistų.• Apdorokite mažas dėmes, jas nuplaukite šaltu vandeniu arba tirpikliu, o tada sausu nuvalykite švaria šluoste. Nuvalykite jį skalbyklės rankiniu plovimu arba vilnos ciklu su vėsiu vandeniu.• Norėdami pašalinti vandens perteklių po skalbimo, švelniai apsukite drabužį rankšluosčiu.• Džiovinkite ant lygaus paviršiaus, nuo tiesioginio karščio ar saulės spindulių.• Keliaudami laisvai susukite arba sulankstykite vilnonius drabužius su popieriumi, kad išlaikytumėte audinio formą ir išvengtumėte raukšlių.• Norėdami atgaivinti raukšlėtą drabužį, pakabinkite jį gariniame vonios kambaryje. Taip pat galima naudoti šiltą lygintuvą ant vilnos arba garų.• Kad vilnos drabužiai būtų geros formos, paprastai pakanka cheminio valymo kartą per sezoną.