Nemokamas pristatymas visiems užsakymams virš €30
Back

Natūralaus kailio rūšys

Natūralaus kailio gaminiai
Natūralaus kailio rūšys

Audinės kailis

Audinės kailis yra vienas geriausių pasirinkimų natūraliems kailiniams gaminiams. Tiek moterų, tiek vyrų gaminiams. 

Audinės- tai kiaunių šeimos plėšrus žvėrelis. Jų galima sutikti ir laukinėje gamtoje, tačiau gaminiai siuvami iš fermose užaugintų audinių. Gaminiams dažniausiai naudojamos patelės. Jos minkštesnės, plonesnės ir lengvesnės, tačiau jų reikia daugiau nei patinėlių. Vis dėlto, šilumos atžvilgiu, skirtumo nėra ar tai gaminys pasiūtas iš patelių, ar patinėlių. Audinės kailis ypatingai patvarus ir gali būti dėvimas dešimtis metų.

Audinės plaukas turi būti vienodo ilgio, švelnus ir malonus liesti. Spalva vienoda ir aiški. Kaina priklauso nuo spalvos ir ar tai bus patelė/patinėlis.

Rinkoje galima įsigyti audinės gaminių susiūtų iš gabaliukų. Įvairiems gaminiams naudojamos įvairios atraižos: letenėlės, žiaunelės ar uodegos. Atkreipiame dėmesį, jog tokie gaminiai bus pigesni ir kažkiek mažiau patvaresni nei susiūti iš ištisinio kailio.

Avies kailis

Avies kailio vienu žodžiu apibūdinti turbūt neįmanoma. Avikailis gali būti trumpaplaukis arba ilgaplaukis. Jis gali būti plokščias su banguotu raštu arba garbanotas. Taip pat pigus ir labai brangus. Šiuo metu kailių pramonė naudoja daug skirtingų avies kailio rūšių. Kiekviena avies kailio rūšis turi savo ypatybes ir spalvas. Nors didžioji dalis rūšių yra tiesiog garbanota, tačiau didžiausias privalumas, kad šis kailis labai patvarus.

Mongolijos avies kailis.

Ši avienos vilna turi ilgus, banguotus, šilkinius plaukus. Mongolijos avies kailis nuostabiai atrodo panaudotas įvairioms gaminių apdailoms. Tačiau jam reikia nemažai priežiūros, kadangi drėgnu oru šis plaukas linkęs garbanotis. Šis kailis gali būti dažomas įvairiomis spalvomis, tačiau dažniausiai paliekama natūrali gelsva spalva arba kažkiek pabalinama.

Mutono avies kailis.

Mutono avies kailis- tai nukirptas avikailis. Plaukas ištiesinamas, apdorojamas ir nustatomas taip, kad būtų minkštas, vandeniui atsparus, glaudus kailis, kuris galėtų būti nadažytas juoda arba ruda spalva, imituojant ruonio arba kirpto bebro kailį. Be abejonės galima dažyti bet kuria spalva, nes natūrali spalva yra beveik balta.

Persiškas avinukas.

Persų aviena taip pat vadinama karakuliu. Dėl mėsos ir vilnos šios avys auginamos Rusijoje, Afganistane ir kitose šio regiono šalyse, taip pat Namibijoje. Būtent iš šios srities atkeliavusi aviena ženklinama "Swakara".  Kuo jaunesnis avinėlio kailis, tuo labiau jis yra vertinamas, nes garbana yra labai minkšta ir mažai susiformavusi. Karakulio avies kailis labai populiarus, jo natūralios spalvos galimos- rudos, pilkos, baltos. Šiuolaikinių technologijų dėka, įmanoma nudažyti bet kokia norima spalva.

Tibeto ėriuko vilna.

Šis avinėlis yra panašus į Mongolijos avinėlį, išskyrus tai, kad Tibeto avinėlio šilkinis plaukas yra ilgesnis 3-4cm ir gali būti itin garbanotas. Jis taip pat yra visiškai baltas, tačiau jį taip pat galima dažyti.

 

Bebro kailis

Tai vandens gyvūnas blizgančiais, šiurkščiais apsauginiais plaukais ir išskirtinai švelniu po kailiu. Natūrali bebro kailio spalvų gama plati. Jis gali būti tamsiai rudas nugaroje, šešėliai iki šviesiai aukso rudos spalvos šonuose arba visas kailis gali būti šviesus ar net sidabrinis. Nepriklausomai nuo spalvos, bebras natūraliai niekada negali būti raudonas.

Bebro kailis gaminiams naudojamas- natūralus, dažytas bei kirptas.

Natūralus bebras.

Natūralus bebro kailis daugeliui yra pažįstamas, kaip kirptas, jau dažytas.Tad natūralaus bebro kailio gaminiai yra visiškai kitokie. Atkreipkite dėmesį, kad ilgi apsauginiai plaukai kailiui suteiktų blizgesio, būtų tvirti. Dėl tvirtos struktūros ir išvaizdos natūralus bebro kailis idealiai tinka vyriškiems paltams, taip pat laisvalaikio gaminiams, kurie būtų siūti tiek vyrams, tiek moterims. Natūralus bebro kailis yra itin patvarus.

Kirptas bebro kailis.

Bebro kailis beveik visada yra kerpamas, tad tampa aksominiu. Natūralią spalvą dažo visomis paletės spalvomis. Kirpto bebro kailiniai gaminiai linkę labiau  išlaikyti drėgmę, tad susidūrus su prastomis oro salygomis dažniau gaminius purtyti ir leisti natūraliai džiūti.

Lapės kailis

Daugelis lapių natūralių spalvų randama visame pasaulyje. Dėl ilgo plauko ir išskirtinio dažymo jos populiarumas priklauso nuo mados. Lapė gerai nešiojasi, nors ją reikia reguliariai valyti ir prižiūrėti, kad kailis būtų purus, o oda minkšta ir elastinga. Kaina priklauso nuo populiarumo, bet raudonoji (labiausiai paplitusi) lapė yra pigiausia, platina ir balta – brangiausia. Lapei svarbu spalvos aiškumas, apatinio kailio pilnumas ir tankumas bei švelnus apsauginių plaukų glotnumas. Lapė taip pat dažoma aukštosios mados spalvomis.

Mėlynoji/ pilkoji lapė.

Mėlynoji /pilkoji lapė plačiai auginama Skandinavijoje. Spalva svyruoja nuo melsvai rudos iki tikros melvai/pilkos, taip pat balta su melsvais/pilkšvais akcentais.

Kryžiaus lapė.

Pavadinimas kilęs iš išskirtinio kryžminio ženklo lapės galvos ir kaklo srityje. Spalva iš esmės yra raudona su geltonais atspalviais, o kryžius yra gilesnės spalvos, o raudona sumaišyta su juoda. Kai kurios kryžminės lapės yra sidabrinės spalvos ir vadinamos sidabrine kryžmine lape.

Pilka lapė.

Dauguma pilkųjų lapių yra amerikietiškos, o geriausi kailiai yra iš šiaurinių valstijų. Ji yra sidabriškai pilka su lengvu raudonu atspalviu.

Platina lapė.

Platinos spalva iš pradžių buvo išvesta Norvegijoje. Tai daug šviesesnė platinos spalva nei sidabrinė lapė, o baltumą gali sustiprinti nedidelis balinimas.

Raudona lapė.

Raudonoji lapė sutinkama visuose žemynuose, išskyrus Pietų Ameriką. Daugiausia raudonųjų lapių yra kilusių iš šiaurinio klimato ir yra giliai aptraukta šilkinės, stiprios tekstūros.

Sidabrinė lapė.

Sidabrinės lapės yra užaugintos fermose. Kailis yra melsvai juodos spalvos su baltu galu ant uodegos. Geriausia sidabrinė lapė yra tikros sidabrinės spalvos su juoda juostele.

Baltoji lapė.

Ši lapė turi itin storą pokailį. Kailio gale gali būti šiek tiek mėlynas atspalvis. Kaip ir visus baltus kailius, jį gali tekti balinti, kad jis netaptų geltonas. Jis yra mažiau dėvimas nei įprastų rūšių lapės, nors tai yra didžiausias žavesys.

Usūrinio šuns kailis

Usūrinis šuo yra tikrai amerikietiškas gyvūnas. Šio kailio gaminių galie sutikti nuo sunkių paltų, kepurių ar labai dažnai- pūkinių striukių kapišonų puošmenos. Usūriniai šunys aptinkami visose JAV ir pietų Kanadoje,Rusijoje ir aišku Lietuvoje, kuo toliau į šiaurę gyvūnas gyvena, jų kailis tampa storesnis ir ilgesnis. Nors išskirtinė uodega kaitaliojasi juoda su gelsvais žiedeliais, kūno apsaugos plaukai yra ilgi ir sidabriniai su juodais galiukais, o pilki šonai variajuoja atspalviais iki juodos išilgai nugaros vidurio. Geriausi usūriniai šunys turi gausius apsauginius plaukus, sunkų apatinį kailį ir sidabrinę spalvą. Nukirptam meškėnui, kaip ir bet kuriam nukirptam kailiui, reikia ypatingos priežiūros, kad jis nesuliptų. Usūrinio šuns kailis taip pat gali būti balinamas arba dažomas. Kailis gali būti labai patvarus ir ilgaamžis jį atitinkamai prižiūrint.  Lietuvos miškuose šių žvėrelių sutinkame itin daug.

Triušio kailis

Triušis yra žinomas kaip labai prieinamas. Jis taip pat žinomas kaip puikus imitatorius, nes juo imituojamas beveik bet koks kitas kailis. Naudojami ir laukiniai, ir naminiai triušiai, nors didžioji dalis triušių kailių šiandien gaunama iš maistui auginamų gyvūnų, kurių kailiai nenaudojami kailiui būtų išmesti. Triušis gali būti paliktas natūralus, kirptas, dažomas ir apdirbamas, kad jis būtų panašus į kitus kailius. Todėl jis anksčiau buvo vadinamas įvairiais pavadinimais. Tačiau šiais laikais teisiškai reikalaujama, kad jis būtų vadinamas triušiu, nesvarbu, kaip jis apdorojamas. Ilgaplaukis triušis linkęs slinkti. Taigi, visiems, kurie dėvi tamsias spalvas, geriau būtų tamsesnė spalva arba dažytas triušis, o ne baltas ar šviesus triušio paltas ar striukė. Bet kokiu atveju tekstūra turi būti šilkinė, o spalva vienoda. Kai kurie triušiai yra odiniais kraštais, kad jie tarnautų ilgiau. Nors triušis gal būti dėvimmas penkerius ar ilgiau metų, vidutinis triušio paltas ar striukė tikriausiai dėvimas apie trejus metus. Turint omenyje, kad triušio kailis gali kainuoti pigiau nei medžiaginis, jis suteikia gerą kainos ir kokybės santykį.

Reks (šinšilinis) triušis

Šios ypatingos veislės kailis visiškai skiriasi nuo įprastų triušių. Remiantis Nacionalinio rekso triušių klubo (JAV) duomenimis, ši veislė buvo recesyvinio geno, pirmą kartą pastebėta Prancūzijoje 1919 m. Skirtingai nuo paprastų triušių, Rekso kailis yra šilkinis, tankesnis, primenantis šinšilą. arba nukirptą audinė kailį. 

Šinšilos kailis

Šinšila yra graužikas, kilęs iš Pietų Amerikos aukštųjų Andų kalnų. Pavadinimas kilęs iš "Chincha" - Pietų Amerikos indėnų, kurie naudojo plaukus audiniams, kaip ir inkai, kurie užkariavo činčas, ir pirmieji ispanai, kurie nugalėjo inkus. Vėliau mėlynai pilkas, išskirtinai minkštas kailis Europoje tapo toks populiarus, kad 1914 m. šinšilos beveik išnyko. Šiandien visos šinšilos auginamos fermose dėl kelių veisimosi porų, importuotų į JAV 1924 m. Kailis yra labai stiprus. minkštas, šilkinis ir tankus. Tiesą sakant, šinšilų kailis turi didžiausią plaukų tankį iš visų gyvūnų – daugiau nei 20 000 viename kvadratiniame centimetre. (Tai neleidžia parazitams, pvz., blusoms, apsigyventi šinšilose, nes jos uždustų.) Kai žmonėms iš kiekvieno folikulo išauga po vieną plauką, šinšila turi daugiau nei 50. Spalva – sidabriškai pilki viršutiniai plaukai ir tamsus apatinis kailis. Geriausia šinšila yra šiferio mėlynos spalvos, dažnai paryškinta šviesikliais, nors dabar gaminamos ir mutacinės spalvos. Dėl mažo dydžio ir odos trapios šinšilas išdirbti buvo sunku ir ji buvo labai brangi. Jis vis dar brangus, tačiau nauji išdirbimo metodai palengvino darbą ir pagerino jo dėvėjimą.  Kailis labai šiltas, nors ir yra vienas lengviausių..